Aileler Facebook casus uygulaması kullanarak neler öğrenebilir?

arkadaslarina-ciplak-fotograflari-gonderilen-kiz-Facebook-casus-uygulamasıEğer çocuğunuzun Facebook hesabına eksiksiz olarak erişseydiniz, sizce ne kadar bilgi edinebilirdiniz? Birçok gencin online aktivitelerini gizlemek için sergilediği alışagelmiş isteği göz önünde bulundurduğumuzda, doğru cevap ‘oldukça fazla’ olurdu.

Facebook ’un tipik kullanımları

Gençlerin sosyal medya hesaplarına nasıl odaklandıklarını sık sık duyarız. Fakat onlar orada ne yapıyorlar? Peki, bu söz konusu çocuğa bağlı. Sosyal medyanın yaygın kullanımları şunları içerir:

  • haber/içerik akışlarının kontrolü
  • grupların kontrolü
  • arkadaşlara mesaj göndermek
  • ünlüleri ve sosyal olarak diğer seçkin figürleri takip etme
  • eğlenceli içerik bulma
  • oyun oynama

Yukarıdakilerin hiçbiri esas itibariyle kötü değil; bunlar çoğun gencin online yaptıkları tipik aktiviteler. Ve Facebook artık çoğu gencin sosyal medya üzerinde aktif olduğu bir mecra da değil. Aynı zamanda, Facebook hala en popüler sosyal medya platformu olmaya devam ediyor, bu demek oluyor ki söz konusu gençlerin Facebook aktivitesi, onları bu mecrada ya da başka bir yerde uygunsuz hareket edip etmediklerini gösterebilir.

Sosyal Medyadaki Uyarı İşaretleri

Eğer çocuğunuz aşağıdakilerden herhangi birini yapıyorsa, bunlar hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

Cinsel içerikli mesajlaşma: Facebook Messenger mevcut en popüler mesajlaşma uygulaması, bilhassa Facebook ’taki arkadaşlarla veya arkadaşların arkadaşlarıyla daha geniş bir ağda bağlantı sağlaması özelliğiyle. Bu mesajların çoğu yazım yanlışı ve gramer bakımından eksik olsa da, bunlar çoğunlukla normal bir davranış için yeni standart olarak görülüyor.cinsel içerikli mesajlaşma

Maalesef, Facebook bir diğer davranış için de bir araç haline gelmekte: gençlerin cinselliklerini keşfetmeleri. Üç gençten biri cinsel içerikli açık bir mesaj gönderdi ve bunun evrilen bir sosyal norm olduğunu söyleyebilirsiniz ancak dijital dünyanın doğası gençlerin genç olarak yaptıkları şeylerin kalıcı ve zararlı sonuçlara sahip olabildiği anlamına gelir.

Cinsel içerikli mesajlaşmanın tehlikeleri gerçektir ve eğer çocuğunuz cinsel içerikli mesajlar yazıyorsa ve bu konularda konuşmaya hazırsa, bunu bilmeniz gerekmektedir.

Sataşma: Siber zorbalık bugün gençler arasında ciddi bir problem. Çocuğunuzun başkalarına zarar verdiğini bilmekten ve bilmemekten ya da bunun önüne geçmek için çok geç olmasından daha kötü bir şey yoktur. Facebook casus uygulaması ile çocuğunuza sataşıldığını ve çocuğunuzun sosyal medya hesabından uygun adımları atarak bunun önüne geçilebileceğini ve gerekirse bunların rapor edilebileceğini öğrenebilirsiniz.

FACEBOOK CASUSU INDIR

Aynı şekilde, birçok aile çocuklarının saldırgan olması yerine kurban olmasından endişelenir ancak şaşırtıcı bir şekilde gençlerin birçoğu isteyerek diğer insanların yazılarına bilhassa internetin onlara izin verdiği gizlilik sayesinde, kaba ve negatif yorumlar bırakıyorlar. Laflarının etkisini görmek zorunda değiller ve bunların reel dünyadaki sonuçlarını anlamıyorlar.

Muhtemelen bu durum onlarla arkadaş olduğunuzda göremeyeceğiniz türden bir şey—bu bir gencin böyle şeyleri nasıl paylaşıyor olduğuna bağlı olan bir durum. Ve eğer kaba olacaklarını biliyorlarsa, bunu size bile isteye göstermeleri mümkün değildir.

Gerçek sataşma ve komik yorumlar arasındaki farkı anlatabileceğinizden emin olun. Gençler sıklıkla bağlam dış olduğunda kötü akseden şeyler söylerler. Öyleyse onları diğerleri için bıraktıkları yorumları değerlendirirken sağduyunuzu kullanmalısınız.

Kırmızı bayrak’ grupları: Bir Facebook grubuna dahil olmak ille de kötü bir şey değildir. Okuldaki sınıflar etrafında oluşturulan ya da belli bir hobiye odaklananlar dahil gruplar birçok nedenle yaratılır.

Ancak diğer gruplar bir sorunun işareti olabilir. Facebook istenmeyen materyali, önyargıyı, dengesiz beslenmeyi, uyuşturucuyu, şiddeti ve daha fazlasını teşvik eden grupları engelleyen Kullanım Koşulları’na haiz olsa da, bu tür şeyler Facebook üzerinde bulunabilir. Bu gruplardan bazısı duygusal olarak savunmasız olanları avlamak için vardır. Bu tür avcılar çocuğunuzla bağlantıya geçebilir ve onunla ilgilenebilir. Sorunlu gençler her türlü ilgili ve yakınlık için çaresiz durumda olabilir ve bu durumda araştırmanızı çocuğunuzun katılacağı her grup için yapmak en iyisidir.

FB şifresini öğren

Facebook casus uygulaması ile herşeyi öğrenin

Çocuğunuzun Facebook aktivitesine göz kulak olmak bu tür durumların kontrolden çıkmasının önüne geçmeye yardımcı olabilir. Facebook casus uygulaması ile, çocuğunuza öğretebilir, onu hazırlayabilir ve koruyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *